Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the astra-addon domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/nyaraljs/selfpowercoaching.hu/wp-includes/functions.php on line 6121
Hatékony időgazdálkodás? Nem lehetetlen! – Self Power Business Coaching

Hatékony időgazdálkodás? Nem lehetetlen!

Sokan érzik úgy nap, mint nap, hogy elárasztják a feladatok a munkahelyen, minden azonnal kell, vagy tegnapra. Mindennapos a „tűzoltás”, és nincs idő az elmélyülést, tervezést igénylő dolgokra. A feltorlódott feladatok miatt egyre stresszesebb mind a munkavállaló, mind a vezetők, és innen már egyenes út vezethet a kiégéshez.

A jó hír, hogy ezen lehet változtatni!

Sok időgazdálkodási tipp és trükk létezik, mint például a feladatok priorizálása, célok kitűzése, a nap megtervezése és az időpazarló tevékenységek megszüntetése, amelyeket sokan ki is próbálnak, néhány napig sikerül is kézben tartani az időt, aztán ismét elúsznak.

Az önismeret kulcsfontosságú a pozitív változásokhoz és az új szokások kialakításához.

Egy coach támogatásával be lehet azonosítani ennek okait, nyereségeit, és betekintést nyerhetünk olyan szokásokba és viselkedésekbe, amelyek hátráltathatják produktivitásunkat. Aki igazán eltökélt a változtatásra, az a coaching folyamat végére kézzel fogható eredményeket érhet el.

A hatékony időgazdálkodás nemcsak a munkavégzés hatékonyságának javulását jelenti, hanem a munka és a magánélet egészséges egyensúlyának elérését is. Fontos, hogy időt szánjunk a személyes jólétre, a szabadidős tevékenységekre és a tartalmas kapcsolatokra is, annak érdekében, hogy elkerüljük a kiégést.

A határok meghúzásával és hatékony időgazdálkodással a munkavállalók kiegyensúlyozottabb és teljesebb életstílust élvezhetnek, csökkenhet a stressz, kibontakoztathatják tehetségüket. S mivel a  kiegyensúlyozottabb munkaerő jobb eredményeket ér el, végső soron a munkáltató eredményességét is növeli, így tehát a befektetés megtérül.

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük