Sokan érzik úgy nap, mint nap, hogy elárasztják a feladatok a munkahelyen, minden azonnal kell, vagy tegnapra. Mindennapos a „tűzoltás”, és nincs idő az elmélyülést, tervezést igénylő dolgokra. A feltorlódott feladatok miatt egyre stresszesebb mind a munkavállaló, mind a vezetők, és innen már egyenes út vezethet a kiégéshez.
A jó hír, hogy ezen lehet változtatni!
Sok időgazdálkodási tipp és trükk létezik, mint például a feladatok priorizálása, célok kitűzése, a nap megtervezése és az időpazarló tevékenységek megszüntetése, amelyeket sokan ki is próbálnak, néhány napig sikerül is kézben tartani az időt, aztán ismét elúsznak.
Az önismeret kulcsfontosságú a pozitív változásokhoz és az új szokások kialakításához.
Egy coach támogatásával be lehet azonosítani ennek okait, nyereségeit, és betekintést nyerhetünk olyan szokásokba és viselkedésekbe, amelyek hátráltathatják produktivitásunkat. Aki igazán eltökélt a változtatásra, az a coaching folyamat végére kézzel fogható eredményeket érhet el.
A hatékony időgazdálkodás nemcsak a munkavégzés hatékonyságának javulását jelenti, hanem a munka és a magánélet egészséges egyensúlyának elérését is. Fontos, hogy időt szánjunk a személyes jólétre, a szabadidős tevékenységekre és a tartalmas kapcsolatokra is, annak érdekében, hogy elkerüljük a kiégést.
A határok meghúzásával és hatékony időgazdálkodással a munkavállalók kiegyensúlyozottabb és teljesebb életstílust élvezhetnek, csökkenhet a stressz, kibontakoztathatják tehetségüket. S mivel a kiegyensúlyozottabb munkaerő jobb eredményeket ér el, végső soron a munkáltató eredményességét is növeli, így tehát a befektetés megtérül.