Az új munkavállalók beléptetése sokszor hosszadalmas adminisztratív procedúra, amelyet, ha nem követ mentoring, és az új munkatárs felkarolása, integrálása a szervezetbe, a felmondási időn belüli távozásra késztetheti őt. Ha mégis kitart és marad, akkor is elveszettnek érezheti magát, a vezetője pedig nem érti, hogy az ambiciózus jelölt miért nem brillírozik.
A vezető és új belépő célja egyaránt a mielőbbi hatékony munkavégzés, ám a vezetők gyakran nem tudják, hogyan valósítsák meg.
Íme 5 módszer vezetők részére a Forbes Human Resources Council szakértőitől az új munkatárs gyors integrációja érdekében:
- Készíts tervet az első 90 napra!
Fogalmazz meg világos elvárásokat, pontosan határozd meg a felelősségi kört, írd elő a szükséges képzéseket, értékelési módszert, illetve azokat a mérföldköveket, ahol tartania kellene a 30., 60. és 90. napon.
- Kapcsold a munkakört a céges stratégiához!
A sikeres onboarding titka az új belépő összekapcsolása a vezetővel, csapattal és szervezettel. A szervezet stratégiájának, felépítésének megismertetése segít az új munkatársnak elhelyezni magát a szervezetben, ezáltal mélyebb elköteleződést tesz lehetővé.
- Tisztázd a feladatkört és az elvárásokat!
Pontosan kommunikáld az elvárásokat és a feladatkört, készíts össze egy csomagot hivatalos és nem hivatalos információkkal, illetve mutasd be az új munkatársat a szükséges kulcsembereknek.
- Állíts fel egy mentoring rendszert!
Az emberek könnyebben, gyorsabban tanulnak, ha van egy mentoruk, akihez fordulhatnak. Még hatékonyabb, ha van egy mentorálási terv, amelyen végighaladva sikeresen bevonható az új munkaerő a napi feladatokba.
- Szánj időt a rendszeres személyes megbeszélésekre!
Ütemezz be hetente, kéthetente rövid megbeszéléseket, ahol nyomon követitek az onboarding terv teljesülését, illetve amelyen az új munkatárs felteheti kérdéseit, beszámolhat a fejlődéséről.
+1: támogasd az új munkatárs integrációját coachinggal!
A szervezeten kívüli szakember bevonása még hatékonyabbá teheti a belépési folyamatot. A coaching folyamatban könnyebben megfogalmazhatóak a kételyek, aggályok, és ezáltal időben sor kerülhet a felzárkózást akadályozó tényezők feltárására. A coach támogatni tudja az új belépőt az önbizalmának növelésében, a szervezeti integrációt lehetővé tevő mérföldkövek elérésében.
(Forrás: Forbes Human Resources Council)